Materiály interiérových dveří

Materiály interiérových dveří - jaký vybrat?

  • Publikováno: 5.6.2019
  • Kategorie: Dveře

Interiérové dveře jsou výrazným prvkem v každém domě a bytě. Dotvářejí atmosféru bytu a dávají mu jedinečný design. V dnešní době je možné nakoupit si interiérové dveře z nejrůznějších materiálů, v různém barevném provedení, s doplňky, skleněnými výplněmi i originálním designem. Při výběru dveří je potřeba materiál sladit i se zbytkem interiéru tak, aby vše tvořilo příjemnou jednotu. V tomto článku se podíváme na jednotlivé materiály, jejich přednosti a nevýhody.

Dřevo – krásné, drahé a náročné na údržbu

Dveře z masivního dřeva jsou opravdu nádherné a v podstatě jsou každé originální díky rozdílům ve struktuře dřeva. Dřevěné dveře se ještě dělí podle toho, z jakého dřeva jsou vyrobeny. Jiné vlastnosti má dub a jiné smrk. Celodřevěné dveře jsou dost náročné na údržbu, je potřeba je pravidelně lakovat a jinak ošetřovat, aby se prodloužila jejich životnost. Navíc se nehodí do vlhkého prostředí (do koupelny) ani tam, kde jsou výrazné výkyvy teplot. Tyto dveře z masivu patří k těm nejdražším, na druhou stranu vám domů přinesou kus přírody.

Dýha – falešné dřevo s výhodami

Dýha je tenký plát dřeva o různých tloušťkách, který se lepí na nosný materiál. Výsledkem jsou kvalitní dveře, které vypadají jako dřevěné z masivu. Rozdíl je hlavně v tom, že takové dveře koupíte za výrazně nižší cenu. To je hlavní výhoda. Jinak je potřeba věnovat i těmto interiérovým dveřím určitý čas s údržbou. Časem totiž může docházet ke ztrátě původní barvy, proto je potřeba je jednou za čas znovu vhodně ošetřit a nalakovat.

Interiérové dveře - dětský pokoj

Laminát – levné a odolné dveře

Interiérové dveře z laminátu jsou velmi odolné, nevadí jim vlhkost ani teplotní výkyvy. Nedají se téměř poškrábat, lehce se omývají a jsou cenově ekonomičtější variantou. Dají se pořídit v široké škále barev a odstínů, dokáží imitovat i dřevěné dveře. Jako interiérové dveře jsou prakticky nejpoužívanější, mají totiž všechny výše zmíněné výhody. Dají se do nich vložit skleněné prvky, takže je můžete použít úplně všude – v koupelně, v dětských pokojích i v ložnici. O životnosti a kvalitě dveří u dýhy a laminátu rozhoduje kvalita výplně.

Sklo – prosvětlí byt

Celoskleněné dveře se hodí třeba do koupelny, ale častěji se používá sklo v kombinaci s jinými materiály. Sklo rozšiřuje opticky prostor a dům prosvětluje, což je také jeho největší výhoda. Pevná tvrzená skla, která se na interiérové dveře používají jsou téměř nerozbitná. Skleněné dveře dokáží oddělit prostory v domě, aniž by je rozdělovaly. Můžete mít čiré, matné nebo pískované sklo tak, abyste měli nebo neměli soukromí.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE