Jak se zbavit holubů na balkóně
- Publikováno: 18.12.2018
- Kategorie: Balkony a lodžie
Holubi jsou možná milí ptáci, ale ve skutečnosti přinášejí více problémů než radosti. Kromě toho, že jejich trus není vítaný ani na sochách na náměstí, ani na balkóně, holubi jsou také přenašeči různých parazitů. Ve městech žije holub skalní, který se přizpůsobil životu ve městech, živí se odpadky a tím, co ve městě najde. K tomu potřebuje k lepšímu trávení sníst i nějaké kamínky, takže rád oklovává omítku či zdivo na balkónech. Nejhorší jsou však nemoci, které se mohou přenést na člověka.
Holub může opravdu roznášet různé nemoci. V jeho trusu jsou nebezpeční parazité a roztoči, na holubech často parazituje i nebezpečný klíšťák holubí nebo štěnice ptačí. Spousta lidí je tak na holuby a jejich trus alergická. Mezi nejčastější nemoci, které souvisí s výskytem holubů, patří ptačí tuberkulóza, salmonelóza, trichomoniáza, toxoplazmóza či klíšťová encefalitida. Samé nepříjemné nemoci. Jak se tedy proti holubům účinně bránit a nepustit je na svůj balkón?
Lidé často používají proti holubům neúčinné finty. Různá pověšená CDčka, umělohmotní dravci a jiní strašáci na holuby nefungují. Stejně tak moc nefungují ani pachové odpuzovače, které vydrží tak do prvních dešťů. Holubi jsou navíc dost chytří ptáci. Podívejte se, co na holuby na balkóně funguje:
Z většího nadhledu je jediným účinným řešením odchyt holubů a tím pádem omezování jejich počtu. Jinak se holubi množí celkem rychle. Dožívají se 4 let a každý rok mají 5-6 mláďat. Zajímavé je, že holubi jsou vázáni na místo, kde se narodili, takže se nestěhují a na jednom místě žijí celý život.
Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:
Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej
Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:
NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE